علائم ویروس CAM WARRIOR كه در گوشی ها دیده شده :

1-هر نیم ساعت یكبار یك مولتی مدیا مسیج برای شخصی كه از دفتر تلفن شانسی انتخاب میكنه میفرستد.
2- بدون اینكه بلوتوث روشن باشه به كامپیوتر فایل میفرستد.

3-وقتی كه فایلی رو گوشی نصب میكنید برنامه ای میشه با عنوان CAM WARRIOR

4- این ویروس از طریق بلوتوث گسترش پیدا میكند.

روش مستقیم فرمت گوشی های اسمارت فون بدون نیاز به منوی گوشی:

اگر password( security code ) گوشی قبلا تغییر داده شده است و آنرا نمی دانید و همچنین گوشی شما از سیستم عامل سیمبین ورژن7 استفاده می کند ( مثل 6600 و 7610 و 6620 و 6260 و 9500 و 9300 ) ابتدا گوشی را خاموش کرده و در حالیکه سه دكمه سبز ، * ، 3 را همزمان نگه داشته اید گوشی را روشن کنید و آنها را آنقدر نگه دارید تا کار formatآغاز بشود. دراین حالت از شما دیگر password خواسته نخواهد شد و مستقیما گوشی formatخواهد شد.

 

 

وصل شدن به اینترنت به كمك كامپیوتر و نوكیا :

الف) اولا باید خدمات دیتا رو برای سیم كارت از مخابرات بگیرید.دراین صورت یك شماره تلفن جدید به شما میدهند كه با همان سیم كارت خودتونه فقط برای تبادل دیتا مورد استفاده قرار می‌گیره .البته این شماره نقشی درجهت اتصال به اینترنت نداره وصرفا برای مواقعی است كه كسی بخواهد برای شما اطلاعاتی رو مستقیما ( نه از اینترنت) بفرستد.
ب) تعریف modemگوشی در ویندوز:برای اینكار باید درایور گوشیتونو پیدا كنید و وقتی گوشی به كامپیوتر وصل است) از طریق اینفرارد)  modemان را تعریف كنید. وقتی اینكارو انجام دادی یه modemجدید به لیست مودمها اضافه میشه.

ج) حالا یه كانكشن جدید برای اتصال به اینترنت درست كنید.وقتی كار تمام شد با كلیك راست بر روی كانكشن جدید و انتخاب properties مودم گوشیتونو از توی لیست علامت بزنید.آخر سر هم ok بزنید.
خوب حالا می تونید شماره گیری كنید وقتی شماره گیری كردید شماره isp میفته روی گوشی وبقیه كارها رو خود گوشی انجام میده تا به اینترنت وصل بشید .حالا می تونید با لپ تاپ یا كامپیوتر از اینترنت استفاده كنید فقط سرعت پایینه .

 

 

برای ایجاد عكسهای با پسوند OTA برای Picture Message :

ابتدا از طریق برنامه Nokia PC Suite 6.3.14

در قسمت Nokia Image Converter --> open New Image فایل مورد نظر رو مشخص می كنید.
سپس Save-->Save to File قسمت Save as Type را برروی OTB تنظیم كنید.
پس از اینكه فایل ایجاد شد پسوند این فایل رو به OTA تغییر دهید ) عمل Rename معمولی(

 

 

فون مموری به چند قسمت تقسیم میشه:

درایو C درایو D  درایو. Z نرم افزار هایی كه در فون مموری نصب میشوند در درایو C نصب می شوند و درایو Z مربوط به فایل های سیستمی خود گوشی است. در این درایو نه چیزی می‌توان نوشت و نه چیزی می‌توان پاك كرد چون این درایو Read Only Memory می‌باشد. درایو Z هیچوقت ویروسی نمی‌شود.

 

 

برای قفل گوشی كارهای زیر رو انجام بدید :

Setting --> Security --> Phone and SIM --> Autolock period
این گزینه رو انتخاب كنید بعدش هم
user defined رو ... بعد هم بهش مدت زمان اتولاك رو بدید. كد :12345 – اگر بعد از قفل گوشی، گوشی باز نشد ( به دلایلی مانند از یاد بردن كد و... ) گوشی باید مستر ریست بشه.

 

 

* مسیج تصویری معمولاً بین گوشی‌های یك خانواده ( یك شركت) رد و بدل می‌شود و گهگاه امكان دارد كه گوشی با یك مارك به گوشی دیگری با مارك دیگه مسیج تصویری ارسال كنه. تمام نوكیا ها به هم picture message میفرستند تمام سامسونگ ها به هم picture message میفرستند بعضی از سامسونگ ها به همه نوكیا ها picture message میفرستند و از آنها دریافت میكنند زیمنس ها فقط به زیمنس ها picture message میفرستند و دریافت میكنند .

 

 

* برای شارژ باطری بهتراست كه گوشی را خاموش كرده و بعد شارژ كنیم، شارژ گوشی در زمانی باید انجام شود كه گوشی آلارم مخصوص خالی شدن باطری را چند بار به صدا درآورد. برای شارژ باطری هیچ وقت از شارژر ماشین استفاده نكنید و اگر مجبور به استفاده شدید گوشی را حتماً خاموش كنید.

 

 

* در صورت استفاده از تصاویر متحرك در background گوشی مصرف باطری فوق العاده بالا می‌رود.

 

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 مرداد 1389    | توسط: Alcatraz    | طبقه بندی: موبایل،     | نظرات()